NERJA – Amper een week na de eerste keer was het in de nacht van woensdag 23 op donderdag 24 maart opnieuw raak voor Nerja en omgeving: de regenval bracht door de sterke wind in de nacht veel Sahara-zand mee uit Afrika. Het gevolg was dat Nerja wederom ontwaakte in een roestbruine wereld, waarbij alles was overdekt met een laag klei-achtige smurrie.
De ´lluvia de sangre´ (bloedregen in het Spaans, red.) werd door een zogeheten Calima (een storm met Sahara-zand) gedurende de nacht aangevoerd vanuit Afrika. Spijtig voor al diegenen die de afgelopen dagen veel tijd hebben gestoken in het schoonmaken van terrassen, auto´s, tuinmeubilair etcetera, deze werkzaamheden zijn voor niets geweest en kunnen wederom worden uitgevoerd.
Een Calima is een bekend verschijnsel aan de Costa del Sol. De hoeveelheid meekomend Sahara-zand was vorige week echter uniek. De afgelopen nacht was die hoeveelheid iets minder, ook kleurde de lucht minder oranjebruin-achtig ten opzichte van een week eerder.