NERJA – De jaarlijkse San Juan-viering op het strand van Burriana in Nerja wordt dit jaar op maandagavond/nacht opgeluisterd met een optreden van de band Onda Sonora. De formatie is van 22.00 uur tot 02.00 uur actief en wordt tijdens het optreden afgewisseld door de lokale formatie AlAlba.
De aloude traditie om tijdens de nacht van San Juan op het strand te kamperen, kampvuurtjes te stoken en tot diep in de nacht muziek te draaien is op last van de politie in Nerja sinds 2023 verboden voor de stranden van Burriana, Torrecilla en Maro. Een en ander is nog wél toegestaan op het Playo Playazo, van oudsher hét strand voor Nerjeño´s en Nerjeña´s (inwoners van Nerja).
Om middernacht wordt traditioneel de beeltenis van de ´Júa´in brand gestoken en is er een, door de gemeente Nerja georganiseerd, vuurwerkspektakel aan de boorden van de Middellandse Zee. Eveneens traditioneel is het nemen van een duik in de zee om middernacht (om ´alle zonden af te spoelen´).
Het San Juan-feest is ontstaan uit de traditie om één keer per jaar de zee te eren voor het voedsel dat eeuwen lang door de vissers aan de zee is onttrokken, alsmede de behouden thuiskomst van deze vissers na hun tochten op de zee.
De hoofdmoot aan activiteiten tijdens de Spaanse feestnacht San Juan (in de avond en nacht van maandag 23 op dinsdag 24 juni) speelt zich in Nerja af op het strand van Playa Burriana, terwijl ook het strand van Playa Playazo een steeds prominentere plaats (vooral bij de lokale jeugd) inneemt.
