NERJA/MARO – De stad Nerja en haar bevolking bereidt zich momenteel voor op de viering van San Isidro, wat door velen wordt gezien als hét evenement van het jaar in de kustplaats. Dit traditionele evenement staat jaarlijks op 15 mei (dit jaar op een woensdag) op het programma, waarbij honderden inwoners van Nerja met ossenkarren en lopend in Andalusische klederdracht een ‘bedevaartstocht’ maken. Volgens de huidige weersverwachtingen wordt het evenement woensdag gevierd onder lichte bewolking met een gemiddelde dagtemperatuur van zo´n 24 graden Celsius.
De San Isidro-bedevaartstocht voert vanaf de El Salvador-kerk bij het Balcón de Europa door de stad en over de oude kustweg N-340 naar het feestterrein bij de Grotten van Nerja in Maro. Deze kilometers lange sliert trekt jaarlijks duizenden toeschouwers, die al feestvierend de route omzomen.
Alles begint woensdagochtend 15 mei met een mis om 11.00 uur in de El Salvador-kerk, inclusief een optreden van het Coro Rociero de la Peña Nerjeña en de Agrupación Folclórica de Nerja y Maro. Rond de kerk vinden tevens een aantal officiële handelingen plaats inclusief een eerbetoon aan San Isidro, de lokale beschermheilige van de boeren.
Daarna zet de stoet zich rond 12.00 uur vanaf het Balcón de Europa langzaam in beweging. De route loopt via de Calle Pintada, Plaza Canterero en Avenida Pescia over de N-340 naar Maro, waarbij de eersten rond 15.00 uur bij de grotten in Maro worden verwacht. De N-340 wordt daarbij traditiegetrouw omzoomd door duizenden belangstellenden, die langs de route hun eigen feestje vieren en de langzaam passerende stoet aanmoedigen en bekijken. Rond 15.30 uur wordt dan op het feestterrein begonnen met live-muziek, waarbij diverse regionale bands optreden. Het feest duurt tot circa 23.00 uur.
Het eigenlijk feest begint de laatste jaren al een dag eerder, als in de avonduren van dinsdag 14 mei een soort ‘Koninginnenacht’ losbarst rond het parkeerterrein bij de grotten. Rond muziek-, drank- en eetkraampjes zorgen dan de DJ’s voor een feest dat tot in de vroege ochtend duurt.
