NERJA – Het populaire padel- en tenniscentrum La Raqueta, langs de N-340 ter hoogte van de afslag naar het strand van Playa Burriana in Nerja, moet noodgedwongen de poorten sluiten. Voor het café- en restaurantgedeelte is inmiddels een vervangende locatie gevonden, het sportgedeelte wordt gesloten.
Volgens de uitbaters verloopt het huidige huurcontract per dinsdag 3 oktober en wordt dit niet verlengd, nadat de gemeente Nerja het bestemmingsplan van de locatie succesvol heeft gewijzigd van ´sportfaciliteit´ tot ´commercieel´. Daarmee komt er ruimte voor de gemeente tot het uitwerken van de plannen tot het realiseren van een overdekt winkelcentrum op de locatie.
Die plannen zijn overigens nog uiterst vaag en bovendien op zijn zachtst gezegd bevreemdend, aangezien de realisatie van een overdekt winkelcentrum op vrijwel dezelfde locatie (op nog geen honderd meter achter La Raqueta werd een kleine twintig jaar geleden het nieuwbouwproject ´El Zoco´ gerealiseerd, red.) tot een complete flop uitdraaide. De gebouwde units werden nooit verhuurd en staan al jaren leeg, op twee panden met een horecabestemming na.
Maandag 2 oktober zal de laatste dag zijn dat het restaurant-gedeelte van La Raqueta is geopend, de padel- en tennisbanen sluiten op zaterdag 14 oktober. Vanaf woensdag 4 oktober zet het café- en restaurantgedeelte van La Raqueta haar activiteiten voort in het pand van de voormalige Smugglers Inn aan de Castilla Pérez.
