NERJA – Een deel van de Río Chíllar bij Nerja wordt momenteel door een gespecialiseerd bedrijf grondig schoongemaakt. Het betreft het gedeelte tussen de N-340 en de oude brug bij binnenkomst van de stad.
Volgens milieuwethouder Javier Rodriguez duren de schoonmaakwerkzaamheden in ieder geval tot het einde van deze week en wordt de rivierbedding daarbij over een afstand van 250 meter ontdaan van afval en onkruid. De werkzaamheden werden eerder uitgesteld vanwege het broedseizoen voor een aantal vogelsoorten.
De Río Chíllar is overigens nog steeds afgesloten voor recreatief gebruik. De wandelingen langs en door de rivierbedding tussen Nerja en Frigiliana zijn enorm populair bij zowel toeristen als lokale inwoners. Vanwege de toenemende drukte én de huidige Corona-crisis besloot de gemeente Nerja twee maanden geleden uit voorzorg wandelingen langs en door de Río Chíllar te verbieden.
