Nepcontroleurs weer op pad

NERJA – Binnen de gemeente Nerja zijn de laatste weken meer en meer klachten binnen gekomen over zogenaamde gasinspecteurs en technici. Deze oplichters bellen her en der aan met de mededeling dat ze uit naam van de gemeente de gasaansluitingen en/of boilers komen controleren. Veelal constateren ze dan ‘gebreken’ die ze tegen contante betaling direct ‘repareren’.

Volgens de gemeente is hier sprake van fraude en is er de afgelopen week een stijging waargenomen van het aantal klachten en aangiften. De oplichters lijken zich vooral te richten op ouderen en vakantiegangers, die ze snel weten te intimideren door het zwaaien met valse identiteitspapieren en verbale dreigementen.

In de afgelopen jaren werd de regio meerdere keren bezocht door dergelijke bendes. Vaak verplaatsen ze hun werkterrein zodra de grond hun te heet wordt onder de voeten.

policia 2

Plaats een reactie